Różnice między rodzajami dysków

//Różnice między rodzajami dysków

rodzaje_dyskowDyski SSD zostały wymyślone już na przełomie lat 70 i 80 jednak ich rozwój został wstrzymany dzięki wymyśleniu nośników bębnowych. Obecnie technologia ta została reaktywowana i rozwija się coraz szybciej. Dla zwykłego użytkownika istotną informacją może być to, że takie dyski nie posiadają części ruchomych. Ich działanie jest stosunkowo podobne do tego, jakie jest wykorzystywane w pamięciach flashowych. Użytkownicy laptopów mogą być zainteresowani zakupem takiego dysku gdyż jest on stosunkowo lepszy od klasycznych HDD.

Wystarczy wspomnieć, że dostęp do danych, jakie są w nim zawarte jest w porównaniu z swoim starszym i bardziej znanym bratem do kilkudziesięciu razy szybszy. A dzięki temu, że nie posiada ruchomych części jest też stosunkowo cichy w działaniu i daje większy komfort pracy. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że tego typu dyski mają stosunkowo małą pojemność. Nie stoi to jednak na przeszkodzie by ich rzesza użytkowników się zwiększała. Zgłasza w firmach, które nie potrzebują na swoich komputerach dysków o niewyobrażalnie dużych pojemnościach, ale cenią sobie za to ich wytrzymałość i stabilny komfort pracy.

Tak jak już wspomniana została różnica pojemności między dyskami SSD a HDD tak odwrotna różnica ma się do ceny, jaką za dysk SSD trzeba zapłacić. Wystarczy tez dodać, że koszt zakupu dysku SSD o małej pojemności jest niemal równoważny z zakupem dysku HDD o dużej pojemności, co może niekorzystnie wpływać na popularyzację tego typu nośnika wśród zwykłych użytkowników którzy sobie cenią jak największą pojemność swojego dysku twardego.

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]
By |2017-04-25T21:26:03+02:0012 lutego 2011|Interesujące artykuły o laptopach|Możliwość komentowania Różnice między rodzajami dysków została wyłączona

About the Author: