Poprawne partycjonowanie podczas instalacji systemu.

//Poprawne partycjonowanie podczas instalacji systemu.

poprawne_partycjonowanieWbrew pozorom instalacja windowsa nie jest niczym trudnym. O wiele bardziej skomplikowany jest fakt odpowiedniego partycjonowania dysku. Podstawowa partycja musi być odpowiednio duża aby pomieścić windowsa oraz jego tymczasowe pliki. Jednak nie może być zbyt mała aby nie zabrakło nam miejsca. Zbyt duża ilość również nie ma zastosowania ponieważ w przypadku awarii systemu tracimy zbyt dużą ilość danych. Jeśli instalujemy windowsa XP to przy obecnych wielkościach dysków spokojnie możemy przyjąć, że wystarczy nam dwadzieścia procent całej pojemności dysków.

Osobiście pozostałą wielkość zostawiłbym w całości aby móc przechowywać bez problemów wszystkie filmy czy też gry. Jednak jeśli instalujesz Windowsa Vistę lub 7 lepiej jest zwiększyć wielkość pierwszej partycji do około pięćdziesięciu procent ponieważ windowsy te zajmują o wiele więcej miejsca. Zakładając, że statystyczny dysk ma około 320 gigabajtów to 30-40% daje nam około 100 gigabajtów. Natomiast sam system potrafi zająć bez większego wysiłku nawet 20 gigabajtów.

Więc jeśli chcielibyśmy użyć wielkości 10 % tak jak w przypadku WIndowsa Xp to mogłoby nam w pewnym momencie zabraknąć miejsca na partycji systemowej. Z powyższego wynika, że o ile sama czynność partycjonowania nie jest bardzo skomplikowana jednak aby odpowiednio je ustawić to trzeba odrobinę wiedzy. Sądzę, że kilka powyższych porad przyda Ci się i przy następnej instalacji systemu ustawisz sobie partycję w ten sposób a to z kolei przy kolejnych formatach bardzo Ci pomoże.

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]
By |2017-04-25T21:26:03+02:0028 stycznia 2011|Interesujące artykuły o laptopach|Możliwość komentowania Poprawne partycjonowanie podczas instalacji systemu. została wyłączona

About the Author: