Brak obrazu a płyta główna

//Brak obrazu a płyta główna

brak_obrazuGdy laptop odmówi nam posłuszeństwa pozostaje wiele możliwości takiej usterki, jakim jest brak obrazu. Gdy uda nam się zdobyć części zamienne i zaczniemy testować po kolejni, co mogło spowodować takie niepożądane działanie. Możemy dojść do wielu interesujących jak i nieprzewidzianych wniosków. W pierwszej kolejności należałoby wymienić inwerter, gdyż jest to najprostsze do przetestowania. Gdy nie pomoże to w rozwiązaniu problemu możemy w kolejnym kroku sprawdzić czy problemem nie jest przypadkiem matryca lub kable doprowadzające obraz z płyty głównej.

W takich przypadkach wynik może również być dwojaki. Gdy nie rozwiąże nam to problemów należałoby sprawdzić czy uszkodzeniu nie została poddana płyta główna. W takim celu należałoby najpierw podłączyć monitor zewnętrzny to  może nam już dać wiele odpowiedzi. Jednak, gdy podłączony monitor będzie miał obraz nie znaczy to od razu, że płyta główna jest w porządku. W takim celu należałoby jeszcze przeprowadzić test diagnostyczny. Pozwoli nam to ustalić czy obraz wysyłany dociera do matrycy.

Gdy tak się nie dzieje znaczy to, że problemem jest płyta główna. Wymiana płyty głównej w zależności od modelu laptopa może być mniej lub bardziej skomplikowana. Należy w pierwszej kolejności zamówić odpowiednią płytę główną. Po rozkręceniu obudowy będziemy musieli jeszcze odkręcić na pewno klawiaturę, dysk twardy i CD ROM. ROM wielu przypadkach potrzebne też będzie rozkręcenie obudowy od góry. Gdy już nam się uda i będziemy mogli wymienić płytę główną będziemy mogli korzystać z działającego komputera w pełni.

 

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]
By |2017-04-25T21:26:03+02:0009 stycznia 2011|Interesujące artykuły o laptopach|Możliwość komentowania Brak obrazu a płyta główna została wyłączona

About the Author: