Archiwizacja danych na płytach CD, DVD i Blu-ray

//Archiwizacja danych na płytach CD, DVD i Blu-ray

archiwizowanie

Jednym z najprostszych sposobów aby archiwizować dane z laptopa jest nagrywanie danych na płytach. Praktycznie każdy nowy laptop posiada nagrywarkę płyt CD i DVD a niektóre nawet płyt Blu-ray. W ten sposób na bieżąco można kopiować pliki na płyty, które następnie przechowuje się w bezpiecznym miejscu i w razie potrzeby można po nie sięgnąć. Nie jest to może najwygodniejszy sposób, jednak w momencie, kiedy brakuje miejsca na twardym dysku w laptopie, jest to nieodzowne, aby pozbyć się starszych i mniej używanych plików aby zyskać miejsce na nowe.

Wiadomo, że niektóre dane trzeba przechowywać, gdyż zawsze istnieje możliwość nagłej potrzeby znalezienia pewnych informacji, dlatego kasowanie danych nie jest najlepszym rozwiązaniem. Korzystanie z nagrywarki płyt jest łatwe, wystarczy tylko zainstalować odpowiedni program do nagrywania płyt i archiwizacja danych może ruszyć pełną parą. Jest bardzo duży wybór tego typu programów i z pewnością każdy będzie mógł znaleźć taki program, który zaspokoi jego potrzeby.

Należy tutaj wziąć pod uwagę to, jakiego rodzaju płyty obsługuje nasza nagrywarka. Standardowo są to płyty CD i DVD, jednak niektóre nagrywarki posiadają także możliwość nagrywania dwustronnych płyt DVD a najnowsze modele potrafią także nagrywać płyty Blu-ray. Na tego typu krążkach mieści się najwięcej danych, około kilkuset GB w zależności od producenta. Samo nagranie płyty jest łatwe, kłopotliwe staje się ich przechowywanie, szczególnie kiedy uzbiera się pokaźna ilość takich krążków. Do dyspozycji mamy różne etui, pokrowce, pudełka lub stojaki, wszystko to jednak zabiera w rezultacie sporo miejsca.

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]
By |2017-04-25T21:26:03+02:0030 grudnia 2010|Interesujące artykuły o laptopach|Możliwość komentowania Archiwizacja danych na płytach CD, DVD i Blu-ray została wyłączona

About the Author: