Nietypowe uszkodzenia

uszkodzenieKomu nie zdarzyło się pracować na laptopie, który nagle bez żadnego ostrzeżenia się nam wyłączył? Jest to dość nieoczekiwana sytuacja i może się przytrafić w najmniej oczekiwanym momencie. Powody, dla którego tak się stało mogą być zupełnie różne a znalezienie przyczyny nie takie łatwe jakby się nam wydawało. Usterka mogła nastąpić fizycznie lub mechanicznie, która to spowodowała.

Zwracając uwagę na te fizyczne należy w pierwszej kolejności przypomnieć sobie czy nasz komputer przenośny nie został ostatnio na przykład uderzony lub gdzieś nam niechcący spadł. Gdy takie wydarzenie miało miejsce należy sprawdzić czy coś przypadkiem nie pękło lub nie zostało poluzowane. Gdy jednak nic takiego nie miało miejsca to usterka musi znajdować się wewnątrz komputera. Albo w jego oprogramowaniu lub, co gorsza w podzespołach. Na początek należałoby uruchomić ponownie komputer i przed podjęciem pracy dokładnie prze skanować programem antywirusowym.

Może się tak okazać, że do naszego komputera dostał się jakiś trojan lub, co gorsza wirus, który spowodował w nim spustoszenie a co za tym idzie doprowadził do zawieszenia systemu i gwałtownego jego wyłączenia. Jeżeli coś takiego nam się przytrafiło należałoby odnaleźć pliki wirusa, które to spowodowały i je niezwłocznie usunąć. Do tego celu przydatne będą programy antywirusowe, które sprawdza każdy plik na naszym laptopie w celu odnalezienia tego zainfekowanego. Gdy już go znajdą poinformują to zostanie wyświetlony nam komunikat, który plik jest niebezpieczny. Pozostanie nam tylko go usunąć lub wyleczyć z złośliwego kodu.

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]
By |2017-04-25T21:26:03+02:0004 marca 2011|Interesujące artykuły o laptopach|Możliwość komentowania Nietypowe uszkodzenia została wyłączona

About the Author: