Problem z obudową laptopa wymienić czy naprawić i skleić?

//Problem z obudową laptopa wymienić czy naprawić i skleić?

Wiele modeli laptopów charakteryzuje się plastikowa obudową. Zdarza się, że jest to tworzywo inne, lecz jak plastik mało odporne na Obudowa laptopauszkodzenia i obicia. Laptop Dell Latitude D820 ma bardzo solidnie wykonaną obudowę, co jest ogromna zaletą. Dzięki temu urazy mechaniczne nie maja większego wpływu na prace komputera. Uszkodzenia i obicia mogą zmniejszyć efektywność pracy naszego komputera przenośnego.

 

Jeśli nasz laptop jest nowy i już po krótkim czasie użytkowania obudowa pękła lub w niektórych miejscach jest znacznie porysowana, trzeba taka usterkę naprawić. W momencie, kiedy obudowa jest zniszczona w kilku różnych miejscach powinno się pomyśleć o wymianie jej na nową. Obecnie, dostępne są kolorowe naklejki naklejane na obudowę komputera. Jeśli dany laptop używany jest już od dłuższego czasu i odpadł kawałek obudowy, na przykład z tylnej części komputera, warto jest po prostu ja przykleić. Trzeba jednak upewnić się, że nie zakłóci to pracy laptopa i nie spowoduje dodatkowych usterek bądź awarii.

Czasami słabo wykonana obudowa to po prostu wada fabryczna lub widoczny defekt komputera, dlatego przed zakupem trzeba przyjrzeć się obudowie i zobaczyć, z czego została wykonana.

By |2017-04-25T21:26:09+02:0016 sierpnia 2010|Interesujące artykuły o laptopach|Możliwość komentowania Problem z obudową laptopa wymienić czy naprawić i skleić? została wyłączona

About the Author: