Problem z touchpadem, dlaczego nie działa?

//Problem z touchpadem, dlaczego nie działa?

Touchpad to po prostu myszka w komputerach przenośnych. Po zmianie oprogramowania czy też instalacji nowego systemu operacyjnego trzeba Laptop nie działa touchpadzainstalować odpowiednie oprogramowanie. Najczęstsze usterki tej części komputera połączonej z klawiaturą dotyczą zanieczyszczeń dostających się do środka. Dlatego ważne jest by nie dopuścić do tego, aby Touchpad miał kontakt z brudem, płynami czy też tłuszczem. Ponadto nie powinno się dotykać go mokrymi czy też zabrudzonymi palcami.

Touchpad reaguje na ruch, ważne jest, więc żeby obchodzić się z nim delikatnie. Nie naciskać na płytkę zbyt mocno i nie kłaść na klawiaturze komputera zbyt ciężkich przedmiotów. Najczęstsze problemy dotyczą, zatem braku sterowników, urazu mechanicznego czy też zwarcia w klawiaturze. Czasami wystarczy ponowne uruchomienie systemu, aby Touchpad wrócił do normalnej pracy. W momencie, kiedy i to nie pomaga, trzeba oddać komputer do serwisu, gdzie dana usterka zostanie naprawiona a ponadto komputer będzie przeczyszczony i zaktualizowany. Odpowiednie czyszczenie i serwisowanie komputera znacznie przedłuży jego żywotność i polepszy działanie.

Warto jest, więc dbać o swój komputer.

 

By |2017-04-25T21:26:09+02:0016 sierpnia 2010|Interesujące artykuły o laptopach|Możliwość komentowania Problem z touchpadem, dlaczego nie działa? została wyłączona

About the Author: