Problem z zawiasami laptopa – wymienić czy naprawić?

//Problem z zawiasami laptopa – wymienić czy naprawić?

W komputerach przenośnych bardzo często występują problemy z pokrywą matrycy ekranu.

Zawiasy do laptopa

Po zbyt częstym lub długim otwieraniu i zamykaniu pokrywy komputera zawiasy zaczynają chodzić bardzo ciężko. Uszkodzenia ekranu wiążą się z zerwaniem taśmy łączącej matrycę z płytą główną. Może być to również związane z usterkami karty graficznej. Kiedy zawiasy psują się, a na ekranie pojawia się czarny obraz, lub komputer nieprawidłowo wyświetla wszystkie barwy potrzebne jest oddanie komputera do serwisu.

 

Jeśli laptop jest nowy, naprawa zawiasów będzie bardziej korzystniejsza. W sytuacji, kiedy nasz komputer należy do starszych modeli zawiasy powinno się wymienić na nowe, wtedy komputer posłuży nam jeszcze przez długi czas. Zawsze zaleca się wymianę zawiasów na nowe. W przypadku braku dostępności można kupić używane. Klejenie i wzmacnianie zawiasów przynosi pozytywny efekt na kilka zamknięć laptopa. Bardzo duże naprężenia przy pacy zawiasów uniemożliwiają ich skuteczną naprawę.

Ostateczna decyzja, należy do właściciela, który decyduje czy bardzie opłaca się ponieść koszty naprawy starego komputera, czy zainwestować w nowy model.

By |2017-04-25T21:26:09+02:0016 sierpnia 2010|Interesujące artykuły o laptopach|Możliwość komentowania Problem z zawiasami laptopa – wymienić czy naprawić? została wyłączona

About the Author: