Procesor do pracy

procesor laptopKupujesz nowy komputer, który będzie przeznaczony do pracy? Jeśli tak to masz obecnie kilka możliwości jeśli chodzi o procesor. Pierwszą rzeczą jaką się zajmiemy powinno być wybranie czy procesor będzie od AMD czy też od Intela. Osobiście uważam, że w przypadku laptopów z zastosowaniem biurowym Intel jest lepszym wyborem ponieważ przy podobnych mocach zestaw oparty na tym rozwiązaniu jest po prostu tańszy. Następnym krokiem po wyborze procesora jest wybranie to jaką moc będziemy potrzebowali do powierzonych komputerowi zadań.

Jeśli chodzi o zastosowania biurowe to wystarczą przeważnie najbardziej podstawowe modele. Obecnie takimi modelami są niskie wersje procesora Core 2 Duo. Są to jedne z najprostszych obecnie dostępnych konstrukcji a zarazem tanich i zapewniających dostatecznie dużą moc jeśli chodzi o zastosowania biurowe. Oczywiście jeśli będziesz chciał wydać więcej pieniędzy to możesz zdecydować się na wyższe modele takie jak core i3 czy też core i5.

Jednak moim zdaniem będzie to znaczny przerost formy nad treścią. Oczywiście w innej półce cenowej będziesz się poruszał jeśli będzie miał to być procesor do pracy czysto biurowej a innej jeśli będzie to procesor do pracy bardziej wymagającej takiej jak na przykład renderowanie grafiki lub też jej bardzo zaawansowana obróbka. Jednak do tak bardzo zaawansowanych zadań raczej rozważałbym zakup komputera stacjonarnego ponieważ obecne procesory dostępne do laptopów nie są tak potężne aby zapewnić dostateczną moc do płynnego wykonywania tych czynności.

By |2017-04-25T21:26:03+02:0013 marca 2011|Interesujące artykuły o laptopach|Możliwość komentowania Procesor do pracy została wyłączona

About the Author: