Problem, dlaczego nie działa WiFi?

//Problem, dlaczego nie działa WiFi?

Komputer przenośny do prawidłowego działania potrzebuje sprawnie współpracujących ze sobą wielu rozwiązań. Ważna jest również Wifi w laptopie nie działabezprzewodowa sieć komputerowa, zwana potocznie WiFi. Dzięki temu dodatkowi możliwe jest tworzenie sieci lokalnych, gwarantujących połączenie kilku komputerów lub komputera z Internetem.

Wszystkie urządzenia wyposażone w WiFi mają możliwość bezprzewodowego dostępu do sieci. W związku z tym, w coraz większej liczbie produktów istnieje opcja WiFi. Szczególnie popularna jest właśnie w komputerach przenośnych lub telefonach komórkowych. W różnych modelach laptopów mogą pojawiać się bardzo różne problemy z odpowiednim działaniem takiego dodatku. Może być to wina w złym sterowniku, wyłączenia sieci bezprzewodowej, lub braku połączenia. Zdarza się, że jest to wina komputera, który nie obsługuje WiFi lub też ma problemy z częściami wewnętrznymi, takimi jak dysk, czy karta graficzna, lub płyta główna. W takich sytuacjach komputer powinien zostać oddany do serwisu lub przetestowany w innych warunkach.

Czasami komputer nie może nawiązać połączenia, ponieważ w pobliżu brak wystarczająco silnego sygnału sieci bezprzewodowej. Bywa także, że wystarczy połączyć go z siecią, za pomocą kabla a komputer nawiąże połączenie.

By |2017-04-25T21:26:09+02:0017 sierpnia 2010|Interesujące artykuły o laptopach|Możliwość komentowania Problem, dlaczego nie działa WiFi? została wyłączona

About the Author: