Jak wejść w bios w laptopie?

//Jak wejść w bios w laptopie?

BIOS jest bardzo ważnym elementem każdego komputera. Umożliwia bardzo rozlegle operowanie aplikacjami czy tez urządzeniami dostępnymi wJak wejść w bios naszym komputerze. Aby wejść w BIOS wystarczy podczas uruchamiania komputera nacisnąć klawisz Del F2 lub F10. Bywa to zależne od modelu laptopa, który posiadamy. Czasami podczas ładowania systemu wystarczy przeczytać wszystkie napisy, gdzie powinno być wyjaśnione, jak wejść do Biosu.

W starszych modelach było to zagwarantowane poprzez posiadanie odpowiedniej dyskietki. Dodatkowo opis jak w komputerze można wywołać BIOS znajduje się w dokumentacji technicznej lub dołączonej do komputera instrukcji obsługi. Każdy model komputer inaczej wywołuje BIOS. Oczywiście dotyczy to laptopów. W komputerach przenośnych marki Toshiba wystarczy wcisnąć klawisz Esc, natomiast w Fujitsu trzeba wcisnąć F2 podczas ładowania się systemu i ukazania się logo producenta. W laptopach marki Dell lub Acer służy przycisk F2. Starsze modele mają zróżnicowany system wywołania Biosu.

Czasami jest to kombinacja kilku klawiszy, które wciśnięte w zły sposób spowodują zawieszenie się komputera. Dlatego też, trzeba być ostrożnym i nie robić tego bez konkretnej potrzeby.

 

By |2017-04-25T21:26:09+02:0017 sierpnia 2010|Interesujące artykuły o laptopach|Możliwość komentowania Jak wejść w bios w laptopie? została wyłączona

About the Author: