Najnowsze wirusy atakujące laptopy.

//Najnowsze wirusy atakujące laptopy.

wirusy_laptop

Czy niepokoi Ciebie działanie Twojego laptopa? Czy zauważasz nietypowe zachowania swojego komputera? Czy na Twoim ekranie pojawiają się komunikaty lub obrazy, które wcześniej nie miały racji bytu? Lub może Twoi przyjaciele otrzymują od Ciebie maile, których nigdy nie wysyłałeś? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na któreś z powyższych pytań, to prawdopodobnie Twój laptop został zainfekowany wirusem komputerowym. To taki mały program, którego celem jest uszkodzenie twojego komputera lub plików na nim zapisanych.

Jednym ze sposobów w jaki wirus może dostać się do twojego laptopa jest fałszywe oprogramowanie antywirusowe. W związku z tym, iż obecne na dzień dzisiejszy programy antywirusowe skutecznie radzą sobie z takim zagrożeniem, twórcy trojanów i innych robaków próbują obecnie nowej metody. Jaką inną równie skuteczną opcję stosują Internet. Wystarczy tylko przekonać przeszukiwacza sieci aby odwiedził odpowiednią stronę oferującą program antywirusowy online – nie trzeba go pobrać na swój komputer. W taki sposób ochrona, jaką zapewnia prawidłowy program antywirusowy nie działa.

Takie fałszywe oprogramowanie antywirusowe online zostało umiejscowione bardzo wysoko w rankingu szkodliwych programów. Dwa z nich znajdują się w Top20. Przykład takiego wirusa to Trojan.HTML.Fraud.ct. Jego działanie polega na generowaniu fałszywego okna na naszym ekranie, do złudzenia przypominającego okno „mój komputer”. Po chwili program „udaje” chęć skanowania komputera, symuluje, że wykrył szkodliwe oprogramowanie i, jeśli użytkownik wyrazi chęć pozbycia się wirusa, jest proszony o wykupienie licencji. Generuje się okno, które ma służyć zrobieniu przelewu i co najciekawsze, prośba o podanie numeru karty kredytowej.

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]
By |2017-04-25T21:26:02+02:0016 września 2011|Interesujące artykuły o laptopach|Możliwość komentowania Najnowsze wirusy atakujące laptopy. została wyłączona

About the Author: