Laptopy i dyski przywracania systemu

//Laptopy i dyski przywracania systemu

laptopyBardzo często nowo sprzedawane laptopy posiadają tzw. CD Recovery Disk. Skorzystanie z tego dysku pozwala na odzyskanie danych. Płyta zawiera skompresowane zawartości dysku twardego. W przypadku awarii dysku, kiedy użytkownik chce ponownie przywrócić swoje wcześniejsze pliki, wystarczy że uruchomi komputer z dołączonej płyty. Dzięki niej, zostanie odzyskana wcześniejsza zawartość dysku.

 

Musimy wiedzieć o tym, że skorzystanie z CD Recovery Disk dołączonego przez producenta, przywróci nasz komputer do stanu fabrycznego. Jest to stan w jakim kupiliśmy swój laptop. Będzie na nim ponownie zainstalowany system, wszystkie sterowniki i niezbędne oprogramowanie, ale nie znajdziemy tam naszych danych, które utworzyliśmy po pierwszym włączeniu komputera. Dlatego też dobrze jest samemu przygotować swój dysk Recovery,uwzględniający dane i ustawienia, na których nam najbardziej zależy.

Oprogramowanie jaki pomoże nam utworzyć takie kopie bezpieczeństwa, a następnie wypalić na płycie, to m.in. pakiet Norton Ghost.

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]
By |2017-04-25T21:25:59+02:0005 listopada 2012|Interesujące artykuły o laptopach|Możliwość komentowania Laptopy i dyski przywracania systemu została wyłączona

About the Author: