Która karta grafiki jest lepsza dla laptopa NVIDIA czy ATI?

//Która karta grafiki jest lepsza dla laptopa NVIDIA czy ATI?

karta_graficznaZarówno pamięć RAM czy też karty graficzne w naszych laptopach oraz pozostałe inne podzespoły wymagają odpowiedniego chłodzenia. Chłodzenie podzespołów komputera jest bardzo ważne ponieważ odpowiada za prawidłowe jego funkcjonowanie. Nigdy nie możemy doprowadzić do przegrzania naszego sprzętu ponieważ może do doprowadzić do poważnych uszkodzeń. Firma NVIDIA zajmująca się produkcją kart graficznych do komputerów stacjonarnych jak również do laptopów wynalazła innowacyjne rozwiązanie jeżeli chodzi o prawidłowe chłodzenie karty graficznej.

Chłodzenie karty graficznej zazwyczaj polega przy użyciu wiatraka jak również turbiny. Firma NVIDIA na karę graficzną nakłada aluminiowe blaszki, których zadaniem jest przede wszystkim wyeliminowanie powstającego ciepła w komputerze wydzielanego przez karty graficzne. Jest to plus ponieważ powstające we wnętrzu laptopa ciepłe powietrze wydalane jest na zewnątrz minimalizując przy tym oczywiście uszkodzenia. Nowsze karty graficzne firmy NVIDIA z powodu zwiększonej pracy jak również ich zastosowań wydalają więcej ciepła niż karty graficzne firmy ATI.

Praca jaką będzie wykonywać dla nas karta graficzna będzie pracą na najwyższym poziomie jeśli oczywiście odpowiednio zadbamy o naszą kartę. Musi być ona odpowiednio chłodzona a firma NVIDIA sprostała temu zadaniu eliminując powstające na karcie ciepło poprzez zastosowania radiatorów jak również metalowych osłon karty graficznej. Przy kartach graficznych tej firmy możemy również tworzyć grafiki trójwymiarowe czyli potocznie zwane 3D.

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]
By |2017-04-25T21:26:02+02:0028 kwietnia 2011|Interesujące artykuły o laptopach|Możliwość komentowania Która karta grafiki jest lepsza dla laptopa NVIDIA czy ATI? została wyłączona

About the Author: