Problem, dlaczego w laptopie pojawił się Blue screen – niebieski ekran?

//Problem, dlaczego w laptopie pojawił się Blue screen – niebieski ekran?

Blue screen jest to niebieski ekran, wyświetlany, kiedy system Windows napotka poważny problem podczas pracy. Występowanie tej awarii Blue screenmoże być związane z uszkodzeniami płyty głównej. Możliwe jest również nieprawidłowe działanie jednego ze sterowników systemu operacyjnego. Kopiowanie plików z niesprawdzonych płyt, lub słabo działający program antywirusowy, mogą powodować zawirusowanie komputera, co negatywnie wpływa na jego pracę.

 

Wiele awarii swoje podłoże ma w wadach fabrycznych. Komputery z niższej półki bardzo często psuja się i sprawiają użytkownikom wiele problemów. Dlatego tez ważne jest, aby odpowiednio często czyścić i aktualizować oprogramowanie laptopa lub po prostu oddać go do serwisu. Serwisy usuwają usterki i naprawiają ewentualne błędy. Blue screen dotyczy również błędów w każdej włączonej aplikacji, która zawiesiła się. Ten błąd wyświetlany jest na niebieskim tle i powoduje zawieszenie systemu lub danego włączonego programu. Najczęściej potrzebne jest restartowanie komputera. Kiedy na ekranie pojawia nam się taki komunikat, komputer nie reaguje na prowadzane polecenia.

Tego rodzaju błędy zdarzają się w systemie Windows.

By |2017-04-25T21:26:09+02:0016 sierpnia 2010|Interesujące artykuły o laptopach|Możliwość komentowania Problem, dlaczego w laptopie pojawił się Blue screen – niebieski ekran? została wyłączona

About the Author: