Podpowiadamy jak czyścić laptopa

//Podpowiadamy jak czyścić laptopa

czysty_laptopJak sprawić, by nasz wysłużony laptop znów świecił czystością? Nie próbować samemu metodą prób i błędów. Najlepiej zapytać tych, którzy się na tym znają. Jak twierdzą specjaliści z katowickiej firmy Rafcom, najlepszym i najprostszym wyjściem byłoby po prostu rozkręcić laptopa. Nie zawsze jednak jest to możliwe do wykonania z powodu znajdujących się w nim plomb.

Gdy uda nam się to zrobić dobrze jest użyć sprężonego powietrza, by wydmuchać z zakamarków drobinki nieczystości. W przypadku, gdy nie uda nam się rozkręcić laptopa – możemy posłużyć się odkurzaczem, który z kolei wyciągnie ze środka kurz i brud. Za pomocą wykałaczki należy unieruchomić wentylator laptopa – łatwiej się go wówczas oczyści.

Jeśli chodzi o samą matrycę – do jej czyszczenia najlepiej nadaje się zwykły papierowy ręcznik. Wystarczą dwa listki. Pierwszy należy zmoczyć lekko w wodzie i przetrzeć delikatnie matrycę, drugim wypolerować do sucha. Jak ją konserwować? Zwyczajnie – starać się nie dotykać palcami. Do czyszczenia obudowy laptopa też wystarczy woda, ale zamiast ręcznika lepsza jest miękka szmatka.

By |2017-04-25T21:26:03+02:0024 października 2010|Interesujące artykuły o laptopach|Możliwość komentowania Podpowiadamy jak czyścić laptopa została wyłączona

About the Author: