Laptop – jak wymienić napęd DVD CD?

//Laptop – jak wymienić napęd DVD CD?

Jeżeli zdarzyło ci się, że nagle przestał działać napęd optyczny w twoim laptopie, to na pewno nie było ci do śmiechu. Co zrobić w takim przypadku? Trzeba oddać laptopa do serwisu czy można samemu wymienić taki zepsuty napęd na nowy.

Jeżeli napęd jest zabudowany wewnątrz laptopa, to znaczy nie w żadnej kieszeni, to odwracamy latopa spodem do góry i patrzymy czy na obudowie w miejscu, którym jest napęd CD lub DVD są jakieś śrubki. Szukamy tych nie schowanych w głębi. Po odkręceniu i bardzo delikatnym pociągnięciu za otwartą tackę napęd powinien wyjść, jeżeli nie chce to lepiej oddać laptopa do serwisu, gdzie zajmą się nim fachowcy. Jeśli natomiast napęd jest zamontowany w kieszeni np. Multibay stosowanej w laptopach Dell lub kieszeni stosowanej w laptopach Acer , to mamy dwa wyjścia:

1) mniej ambitne – oddajemy laptopa do serwisu
2) bardziej ambitne – za wymianę bierzemy się sami, a jak coś zepsujemy, to laptopa możemy oddać do serwisu a wtedy koszta naprawy będą większe

Jeśli jesteśmy odważni i zdecydowaliśmy się na samodzielną wymianę, to będziemy potrzebować malutkiego śrubokręta krzyżakowego. Odkręcamy śrubki, którymi napęd jest przymocowany do kieszeni i przejściówki. Następnie kupujemy napęd o takim samym wyglądzie jak ten wymontowany z kieszeni. Montaż przeprowadzany w odwrotnej kolejności.

By |2017-04-25T21:26:11+02:0008 stycznia 2009|Interesujące artykuły o laptopach|Możliwość komentowania Laptop – jak wymienić napęd DVD CD? została wyłączona

About the Author: