Laptop – Jak Dobrać Najlepszą Torbę

//Laptop – Jak Dobrać Najlepszą Torbę

Po zakupie nowego notebooka wychodzimy sklepu, trzymając pod pachą pudło z laptopem. Czy jednak zawsze będziemy przenosić w czasie laptopa w kartonie lub samego laptopa pod pachą? Tego nie polecam nikomu, ponieważ taki laptop bardzo szybko by trafił w niepowołane ręce wbrew naszej woli.

Jedną z najbardziej potrzebnych rzeczy, bez której noszenie laptopa jest bardzo niewygodne i często prowadzi do jego uszkodzenia jest plecak lub torba, które są przystosowane do transportu laptopa. Do niektórych nowych laptopów torba stanowi element wyposażenia, jednak jakość wykonania takiej torby często jest bardzo kiepska. Dlatego wiele osób rezygnuje z takiej torby i decyduje się na zakup indywidualnie dobranej przez siebie torby.

Musimy jednak pamiętać, że nie możemy kupić pierwszej lepszej torby, która nam się spodoba. Dlaczego? Ponieważ, gdy będzie ona zbyt mała to nie jej nie zamkniemy po włożeniu laptopa. Natomiast, gdy torba będzie za duża, to podczas transportu laptop będzie się w niej przemieszczał. Torby używa się także do przenoszenia akcesoriów do laptopa takich jak zasilacz, mysz, płyty DVD.

Osobom nie będących w temacie wybranie odpowiedniej torby może sprawić dużą trudność

, ponieważ producenci oferują nam szeroki wachlarz lepszych i gorszych produktów. Bardzo skutecznym rozwiązaniem jest też ochronne etui wykonane z elastycznej pianki, w którym możemy umieścić laptopa. W takim etui możemy transportować laptopa nawet w zwykłym plecaku lub torbie podróżnej.

Porządna torba musi mieć solidnie zabezpieczoną przegrodę na notebooka. Przegroda ta jest najczęściej usztywniona i obszyta pianką. Bardzo wskazane jest, aby torba posiadała drugą przegrodę na dokumenty, a także kieszenie, w których można zmieścić akcesoria. Torba powinna być odporna na zmienne warunki atmosferyczne, to znaczy, że nie może przemoknąć i nie powinna się deformować pod działaniem słońca. Wzmocnione narożniki są bardzo dużym atutem torby, ponieważ jeśli przypadkiem zdarzy się nam uderzyć torbą o coś twardego, to laptop ma większe szanse na wyjście z tego cało. czytaj więcej

W lepszych torbach oprócz pianki stosuje się też specjalne poduszki, które podnoszą poziom odporności laptopa na ewentualne uszkodzenia w czasie transportu. Marzenia się spełniają, ale kosztują. Za taką torbę trzeba wyłożyć kilkaset złotych. Niestety komfort noszenia torby nie idzie w parze z jej wielkością, ponieważ ze wzrostem wielkości torby rosną trudności w jej przenoszeniu. Zdecydowaną większość toreb przewidziano do noszenia w ręce lub na ramieniu. Wtedy bardzo przydatny jest pasek na ramię z regulacją długości i gumową nakładką zapobiegającą zsunięciu się paska z ramienia.

Bardzo ważne jest również, aby metalowe sprzączki i mocowania paska były solidnie przyszyte

gdyż w przeciwnym wypadku moglibyśmy być niemile zaskoczeni po tym jak nagle torba z laptopem znalazłaby się nagle na ziemi. Podczas niesienia laptopa w torbie przez dłuższy czas szybko da ma się we znaki jej ciężar. Ciężkie torby wyposażone są w kółka oraz uchwyty do ciągnięcia. I tutaj przychodzi nam z pomącą szeroka gama plecaków przewidzianych do przenoszenia laptopów. Producenci toreb na laptopy zasypują nas ofertami różnych plecaków. W plecakach również stosuje się wzmocnienia i specjalną kieszeń na laptopa. Z upakowaniem pozostałych rzeczy do plecaka zazwyczaj nie ma problemu, ponieważ plecaki posiadają wiele kieszeni, a poza tym w środku plecaka obok przegrody, w której umieszczony jest laptop też jest sporo miejsca. Młodzi najczęściej wybierają plecak, ponieważ łatwiej w nim przenieść laptopa podczas poruszania się środkami komunikacji miejskiej. Poza tym plecak nie zdradza jego zawartości, co chroni przed kradzieżą. Osoby zmotoryzowane wybiorą natomiast torbę, ponieważ łatwiej ją przewozić w samochodzie i nie jest ona narażona na kradzież. Chyba, że zostanie zostawiona na widoku w samochodzie, ponieważ wtedy do strat będzie jeszcze można doliczyć wybitą szybę w samochodzie. Jeśli już zdecydujemy się na zakup upatrzonej torby, dobrze jest przymierzyć,czy laptop dobrze leży w torbie lub plecaku i czy mieszczą się wszystkie akcesoria.

By |2017-04-25T21:26:11+02:0008 stycznia 2009|Interesujące artykuły o laptopach|Możliwość komentowania Laptop – Jak Dobrać Najlepszą Torbę została wyłączona

About the Author: