Jak wymontować napęd DVD z laptopa?

//Jak wymontować napęd DVD z laptopa?

laptop_dvdGdy chcemy samodzielnie wymontować napęd DVD z naszego laptopa, powinniśmy zacząć od ustalenia prostej kwestii, a mianowicie, czy napęd jest usytuowany wewnątrz DVD, czy też może jest schowany w tak zwanej kieszeni. Ustalenie tego pomoże nam stwierdzić, jakie kroki powinniśmy poczynić. Oczywiście najprościej jest oddać urządzenie do serwisu, jednak istnieją jednostki bardziej ambitne, niejednokrotnie wolą wymontować napęd DVD zupełnie samodzielnie.

A więc do rzeczy. Z pewnością bardziej ambitne jest wymontowanie napędu, który mieści się w kieszeni. Potrzebny nam będzie jak najmniejszy śrubokręt krzyżakowy, aby odkręcić małe śrubki. Za pomocą właśnie tych śrubek napęd jest przymocowany do kieszeni, czasem dość mocno. Należy jednak być delikatnym. Gdy już uda nam się wymontować napęd, zajmujemy się zamontowaniem nowego, tego który jest bardziej sprawny.

Na dobrą sprawę postępujemy analogicznie. Wkładamy nowy napęd, zamykamy kieszeń i za pomocą śrubokręta na nowo przykręcamy śrubki. I po sprawie.

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]
By |2017-04-25T21:26:02+02:0003 września 2011|Interesujące artykuły o laptopach|Możliwość komentowania Jak wymontować napęd DVD z laptopa? została wyłączona

About the Author: