Intel czy AMD, który procesor wybrać?

//Intel czy AMD, który procesor wybrać?

Intel i AMDDzisiejsze czasy, tempo życia sprawia, że prędzej czy później każdy z nas decyduje się na zakup własnego laptopa. Wyznaczniki, które decydują o wyborze konkretnej marki są różne, w zależności od przeznaczenia naszego komputera. Niekwestionowanym punktem centralnym naszego sprzętu jest procesor, jego wybór decyduje o tym jakie będą pozostałe komponenty naszego laptopa a więc płyta główna czy karta graficzna. Na rynku procesorów największym zaufaniem i popularnością cieszą się właściwie dwie firmy – Intel i AMD (Advanced Micro Devices).

Które produkty są warte większej uwagi? Niewątpliwym pionierem na rynku jednostek centralnych do laptopów jest Intel. Firma założona w 1968 roku przez Gordona E. Moore’a i Roberta Noyce’a specjalizuje się w produkcji zaawansowanych procesorów. Obecnie na rynku znajdują się najnowsze produkty przeznaczone do laptopów drugiej generacji Core i3 (dwurdzeniowe), Core i5 (cztero- i dwurdzeniowe) oraz Core i7 (sześcio- i czterordzeniowe).

Spółka AMD została założona w 1969 roku przez siedmiu byłych pracowników firmy Fairchild Semiconductor, zajmującej się produkcją półprzewodników. Pierwsze mikroprocesory firmy AMD do PC powstały na licencji Intela. Najnowszym produktem na rynku procesorów jest technologia 3DNow!, która zwiększa wydajność obliczeń zmiennoprzecinkowych, niezbędnych do odtwarzania grafiki trójwymiarowej. W powszechnej opinii procesory AMD są wolniejsze, mniej energooszczędne niż procesory firmy Intel, zdecydowanie na ich korzyść przemawia jednak cena.

By |2017-04-25T21:26:03+02:0029 marca 2011|Interesujące artykuły o laptopach|Możliwość komentowania Intel czy AMD, który procesor wybrać? została wyłączona

About the Author: