Dlaczego laptop Acer się nie włącza?

//Dlaczego laptop Acer się nie włącza?

Dlaczego twój laptop nie chce się włączyć? Przyczyny mogą być przeróżne. Od banalnych do bardzo poważnych. Najpierw należy wykluczyć najprostszą – brak prądu. Jeżeli akurat w gniazdku nie płynie prąd, a bateria przypadkiem jest rozładowana – sprzęt nie ma szans się uruchomić. Ale powiedzmy, że to wykluczyłeś. Sprawdź baterię, możliwe, że została uszkodzona – w takim przypadku laptop powinien się włączyć po podłączeniu kabla. Kolejna sprawa to kabel.

Jeżeli masz taką możliwość sprawdź działanie laptopa po podłączeniu innego kabla. Powody nieuruchamiania się sprzętu mogą być też poważniejsze. Może to być uszkodzona płyta główna, albo dysk twardy. Uszkodzony może być też procesor. Jeżeli wykluczysz najprostsze możliwości najlepiej będzie skontaktować się ze specjalistą.

Sprawdzenie czy uszkodzona została płyta albo procesor wymaga dostępu do części zamiennych, dlatego takie „badanie” może zostać wykonane w profesjonalnym serwisie komputerowym. Nie ma się czy przejmować. Z reguły sam fakt, że jakiś element laptopa nie działa nie oznacza, że cały sprzęt jest do wyrzucenia. Jeżeli zostanie postawiona diagnoza możesz dokupić uszkodzony element. W tej sprawie też dobrze zaczerpnąć rady specjalisty.

By |2010-09-22T18:07:40+02:0022 września 2010|Interesujące artykuły o laptopach|Możliwość komentowania Dlaczego laptop Acer się nie włącza? została wyłączona

About the Author: